image1 image2 image3 image4

 DENEME VERİ TABANLARI

 • Art & Architecture Source (01.12.2019)
  Detaylı bilgi için tıklayınız.
 • Avery Index to Architectural Periodicals (01.12.2019)
  Detaylı bilgi için tıklayınız.
 • CINAHL Complete (01.12.2019)
  Detaylı bilgi için tıklayınız.
 • Communication Source (01.12.2019)
  Detaylı bilgi için tıklayınız.
 • Çin- AcademicFocus China English Academic Journals & Proceedings Database (CEJD) (06.01.2020)

  Çin’de İngilizce dilinde yayımlanan 278 tam metin akademik e-dergi ve 2617 konferans bildiri e-kitaplarını içermektedir. Askeri bilimler, Bilgi Bilim, Edebiyat Eğitim, Ekonomi , Felsefe, Hukuk, Temel Bilimler, Mimarlık, Mühendislik ve Teknoloji, Tıp, Sağlık Bilimleri, Sanat, Siyaset Bilimi, Sosyal Bilimler ve Ziraat alanlarında e-dergiler SCI ve EI’nin indekslediği dergiler. Konu, yazar, kurum, makale başlığı, makale özeti, anahtar sözcük veya tam metin içinde arama yapabilir, PDF formatında tam metin makaleleri indirebilirsiniz. Çin’de Çince yayımlanan akademik dergi ve makalelerin İngilizce tercümesini orijinali ile birlikte içermektedir.


   

 • Engineering Source (01.12.2019)
  Detaylı bilgi için tıklayınız.
 • eOsmanlıca 
  Dünya üzerinde dil eğitim hizmeti sağlayan uygulamalar incelenerek hazırlanan "şıklı ve gördüğünü yaz" tarzında testlerin olduğu oyun tadında Osmanlıca dil eğitim ve uygulamasıdır. eOsmanlıca dersleri öğrencilere kişisel geri bildirim ve alıştırmalar sunarak, onları sınıftaki eğitimlerinden en iyi şekilde yararlanmaya hazırlanmaktadır. Gösterge panomuz sayesinde öğretmenler tüm öğrencilerini artık tek bir yerden izlenebilmektedir. 
 • HukukTürk  

  Ayrıntılı İNGİLİZCE arayüz ve menüler ivardır. Google Translate desteği ile metinleri istediğiniz dile çevirebilirsiniz. Orijinal “KANUN GEREKÇELERİ” ve yaklaşık 100.000 “TÜRK HUKUK BİBLİYOGRAFYASI”sistemde yer almaktadır.


  Jaypee Digital Tıp (06.01.2020)

  Anadili İngilizce olmayanlar için anlaşılabilir akademik İngilizce ile yazılmış; 700’den fazla ders e-kitabı (textbook), 4500’den fazla akademik e-kitap olmak üzere toplam 5115 e-kitap bulunan, 4000’den fazla ameliyatları gösteren ve sesli anlatımlı video, MCQ, SBA, SCE soru ve cevap bankaları, USMLE, MRCP, FRCS, FRCR sınavları için hazırlık kitapları, Eski sayıları ve en son sayılarına erişilebilen 63 e-dergi içermektedir. Bu 63 e-derginin 12 tanesi doğrudan diş hekimliği ile ilgilidir. 


  Kelimex 

 • Türkçe veya Osmanlıca kelimelerin dil, tür, anlam ve etimolojik bilgisini sunan, aranan kelimeyi, benzerlerini ve türevlerini dijital kütüphanelerde bulan, aynı zamanda yıpranmadan, silinmeden dolayı okunamayan kelimeyi çözümleyen ve eski ölçü birimlerinin dönüştürülmesini sağlayan devasa sözlüktür.

 • MEDLINE Complete (01.12.2019)
  Detaylı bilgi için tıklayınız.
 • Online Legal Veri Tabanı (25.12.2019)
  22.000’den fazla makaleye, 650’den fazla dergiye, 400’den fazla kitaba, “Legalbank” elektronik hukuk bankası içeriğinde yer alan milyonlarca Kanun, KHK, Cumhurbaşkanı Kararnamesi, Uluslararası Sözleşme, Tüzük, Bakanlar Kurulu Kararı, Cumhurbaşkanı Kararı, Yönetmelik, Tebliğ, vb. mevzuat belgesine, Yüksek Mahkeme Kararlarına (Yargıtay, Danıştay, Bölge Adliye Mahkemesi, Bölge İdare Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi, Sayıştay vb.), Dilekçe ve Belge örneklerine, Makalelere, 71 konu başlığı altında düzenlenen mevzuat paketleri ile uzmanlık alanlarına göre ayrılmış içeriğe, tek tıkla ve pratik bir şekilde erişim imkanı mevcuttur.
 • Kitap ve Dergilere erişim için: www.legal.com.tr
 • Legalbank İçtihat ve Mevzuat Programına erişim için: www.legalbank.net
 • Political Science Complete (01.12.2019)
  Detaylı bilgi için tıklayınız.
 • SAYISAL KiTAP (06.01.2020)
  SAYISAL KİTAP, kütüphane ve diğer kurumların ister tek tek kitap ve dergi seçerek, isterlerse koleksiyon bazında yıllık abone olabileceği ve abone olunan e-kaynakları tüm kullanıcılarına ücretsiz kullandırabileceği çevrimiçi bir platform sunar. Kütüphane kullanıcıları, SAYISAL KİTAP platformundaki kitaplara herhangi bir bilgisayar veya mobil cihaz üzerindeki web görüntüleyici ile ulaşabilir, sorgulama ve filtreleme seçenekleri ile istediği kitabı bulabilir ve ücretsiz olarak okuyabilir. Kullanıcılar dilerlerse, seçtikleri kitaplardan kendi kitaplığını oluşturabilir ve okudukları kitaplar içerisinde arama ve işaretleme yapabilir. Kitapla ilgili not alma, atıf yapma, sosyal medyada bağlantı paylaşma gibi özellikleri kullanabilir.

 • SPORTDiscus with Full Text (01.12.2019)
  Detaylı bilgi için tıklayınız.