image1 image2 image3 image4

 

Deneme Veri Tabanları

 

  • IGI Global Dünyaca ünlü uzmanlar ve alanında otorite sayılan akademisyenlerle çalışan IGI Global, kendi içerisinde 11 farklı konu alanında çalışmalarını uzmanlaştırmıştır. Bunlar arasında başlıca konular; Bilgisayar Mühendisliği ve Yazılım, İşletme ve Yönetim Bilimi, Eğitim Bilimleri, Mühendlislik ve Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimlerdir. IGI Global,platformunda seçkin ve bilimsel 185’ten fazla tam metin akademik dergiyi 5,300’den fazla tam metin akademik kitabı çevrimiçi ve indirilebilir olarak sunmaktadır.

  • Kelimex  Türkçe veya Osmanlıca kelimelerin dil, tür, anlam ve etimolojik bilgisini sunan, aranan kelimeyi, benzerlerini ve türevlerini dijital kütüphanelerde bulan, aynı zamanda yıpranmadan, silinmeden dolayı okunamayan kelimeyi çözümleyen ve eski ölçü birimlerinin dönüştürülmesini sağlayan devasa sözlüktür.
  • Legal Online

    Legal Online Veri Tabanı “Online Kütüphane” ve “Legalbank” adı ile iki yapıdan oluşmaktadır. Online kütüphaneden telif hakları Legal Yayıncılığa ait basılı hukuk kitapları (450 +) ve 12 farklı başlıktaki hukuk dergilerinin (650 +) tüm sayılarının basılı ile birebir aynı görünümlü dijital hallerine online olarak ulaşılabilmektedir.


  • UpToDate
    Vertabanını kullanmak için önce kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıt linki https://www.uptodate.com/register?code=COVID19_31820. UpToDate veri tabanı, 25 Uzmanlık alanında, 7100’den fazla uzman doktor tarafından hazırlanan 11.600’den fazla konu içeriğine erişim sunmakta olan kanıta dayalı bir klinik karar destek sistemidir. UpToDate; sürekli güncellenen, kanıta dayalı klinik bilgilerle donatılmış ve kullanımı kolay arayüzü ile dünyanın en çok kullanılan klinik bilgi kaynakları arasında yer almaktadır. Doktorlar tarafından hastalık teşhisinde bulunulması, tedavi planı hazırlanmasi ve  klinik bilgilerin hızlı ve etkin şekilde paylaşılmasına olanak verecek şekilde tasarlanmıştır.

 

©BilgehanBilgiliMerkezKütüphanesi