image1 image2 image3 image4

 

Brill E-Books

'Orta Doğu ve İslami Çalışmalar' konu başlığı altında yayınlanmış olan 297 adet elektronik kitabı, sınırsız süreli erişim koşulları ile üniversitemiz kullanıcılarının erişimine açıktır.

 

 CAB eBooks

Alanında uzman kişiler tarafından hazırlanan içeriği ile “Yaşam Bilimlerindeki” en temel çalışmaları sizlere sunar. CAB eBooks’un tüm içeriği CAB Abstracts tarafından indekslenmektedir. Kitaplar dolaşımı kolay PDF dosyaları ile sunulmaktadır. Kullanım ve tanıtım kılavuzu için tıklayınız.


 

 

EBSCO E-Books Collection
Hemşirelik, turizm, peyzaj, biyomedikal, kütüphanecilik gibi farklı bilimsel alanlardan 254 adet elektronik kitap, üniversitemiz kullanıcılarının erişimine açık bulunmaktadır. 

 

EBRARY E-Books Collection
Aşağıdaki 'kitap listesi' bağlantısında listelenmiş olan 124 adet elektronik kitap, farklı disiplinlerden elektronik kaynaklar içermekte ve üniversitemiz kullanıcılarının erişimine açık bulunmaktadır. 

 

EDWARD ELGAR COLLECTION

199 tane elektronik kitaba ulaşabilirsiniz.

 

IEEE eBooks
IEEE-Wiley eBooks Library'ye IEEEXplore dijital kütüphanesinden tek noktada erişim, kolayca IEEE-Wiley eBook'ları pdf formatında bölüm bölüm indirebilme, IEEE konferans tutanakları ve dergileri ile entegre edilmiş arama, 19 içerik alanı içinde 700 aktif başlığa pdf formatında bölüme erişim, Xplore üzerinden keyword ve konu platformu üzerinden arama yapabilme, keyword ya da konu araması kullanıcıların tam metin bölümlere kitabın içindekiler bölümünden linkleme ile ulaşım, her kitap için kapak resmi genel kitap bilgisi ve içindekiler bölümüne erişim, eş zamanlı sınırsız kullanıcı erişimi, ayrıca MIT PRESS ile bilgisayar ve mühendislik odaklı inovasyonlara da erişim sağlar. Aşağıdaki kitap listesi linkinden 1214 adet kitaba ulaşabilirsiniz. Online tanıtım ve kullanım kılavuzu için tıklayınız.  

Gale E-Books

'Gale Virtual Reference Library' kapsamında, tarih, işletme ve edebiyat gibi farklı disiplinlerden toplam 1510 adet elektronik kitap, ip tanımlı erişim koşulları ile üniversitemiz kullanıcılarının erişimine açık bulunmaktadır.

 

Morgan & Claypool Colloquium Yaşam Bilimleri Dijital Kütüphanesi 
Biyomedical / yaşam bilimleri araştırma toplulukları için yenilikçi bir bilgi kaynağıdır. Geleneksel basılı ve dijital yayınlardan, büyük ölçüde çok daha kullanışlı dinamik bir kaynak oluşturmak için gelişmiş dijital içerikle otorite içeriklerini birleştiren konferans serisi sunar. 135 tane Morgan & Claypool Colloquium e-kitabı aşağıdaki listelerde listelenmiştir. 

Project Muse 

Project Muse üzerinden Tarih ve Siyaset Bilimleri konularında satın alınmış kitaplardır.


 

Springer E-Books

Aşağıdaki "kitap listesi" bağlantılarında 8 farklı konuda listelenmiş 2013 yılına ait 5481 adet elektronik kitap üniversitemiz kullanıcılarının erişimine açıktır. Kitap listesindeki kitap isimlerini Springer Link bağlantısına kopyalayarak direkt ulaşabilirsiniz.

 

Wiley eBooks
Kimya, fizik, mühendislik, bilgisayar bilimleri, yaşam bilimleri, ekonomi ve finans vb. konularında 2015 ve 2018 yıllarında satın alınmış 1225 adet elektronik kitap, üniversitemiz kullanıcılarının erişimine açılmıştır.